TECHNOLOGIA PCW

Zalety okien PCW

1. Okna PCW są niedoścignione w zakresie efektywności energetycznej. Rama okna dzięki skutecznej izolacji termicznej odgrywa decydującą rolę w promowaniu idei poszanowania energii i ograniczania kosztów ogrzewania. Profile okienne z PCW osiągają najlepszy wynik w porównaniu z oknami aluminiowymi i drewnianymi, posiadają lepsze wartości izolacyjne i w dużym stopniu obniżają energię potrzebną na ogrzanie domu.

2. Okna PCW charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Okna PCW oferują korzyści w zakresie redukcji kosztów. Ramy drewniane i aluminiowe są około 20-30% droższe niż profile PCW. Ze względu na wysoki potencjał oszczędności energii i praktycznie nie wymagające konserwacji użytkowanie przez ponad 50 lat, można stwierdzić, że jest to zakup zwracający się po latach.

3. Okna PCW są łatwe w użytkowaniu. Wysokiej jakości okna PCW są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie wymagają znacznych konserwacji. Dla porównania – okna drewniane muszą być malowane co 5 lat. Materiał PCW jest niezwykle odporny na warunki atmosferyczne i działanie promieni słonecznych. Ze względu na gładką powierzchnię profili, do czyszczenia ram okiennych wystarczy zwykły płyn do mycia naczyń.

4. Okna PCW są niezwykle trwałe. Okna PCW mają znacznie dłuższą żywotność w porównaniu do okien drewnianych, wyróżniają się dużą odpornością na zniekształcenia i wysoką funkcjonalnością na długie lata. W oparciu o długie użytkowanie przez co najmniej 50 lat, okna PCW są doskonałą inwestycją, również w odniesieniu do utrzymania wartości nieruchomości.

5. Okna PCW to doskonała równowaga ekologiczna. Okna PCW są poddawane w 100% recyklingowi. 40% gazu i ropy naftowej na świecie jest wykorzystywanych do ogrzewania i dostawy energii do budynków, podczas gdy tylko 4%  na produkcję tworzyw sztucznych, z których tylko 1% stosuje się do produkcji PCW. Poza tym recykling, trwałość i niskie poziomy zanieczyszczenia środowiska podczas produkcji profili PCW pozwalają uzyskać doskonały bilans ekologiczny i przyczynić się do ochrony środowiska. Okna PCW zużywają znacznie mniej energii podczas procesu produkcyjnego niż okna drewniane.

Komentarze są wyłączone.